José Alberto “El Canario”

José Alberto Justiniano urodzony 22 grudnia 1958 w Villa Consuelo , Santo Domingo , Dominikana , lepiej znany pod pseudonimem José Alberto “El Canario” jest dominikanin salsa piosenkarka. José Alberto przeniósł się z rodziną do Puerto Rico w wieku 7 lat, a inspirując się muzyką latynoską udoskonalił swój śpiew w Akademii Wojskowej w Las Antillas. Przeprowadził się do Nowego Jorku na początku lat 70. i śpiewał z kilkoma orkiestrami. Zdobył międzynarodową uwagę jako piosenkarza [1] z Tipica 73 w październiku 1977 r.

Kariera

José Alberto założył swój własny zespół w 1983 roku i stał się główną gwiazdą latynoską po premierze swojego debiutanckiego albumu ” Noches Calientes” z 1984 roku . Jego album z 1991 roku ” Taniec ze mną” , który ustanowił nowy styl salsy o nazwie salsa romántica . Śpiewał hity takie jak “Sueño Contigo” Jego głos był szeroko uwielbiany przez jego fanów, a jego wyjątkowe zdolności gwizdania (możliwość improwizacji, jakby grał flet trawersowy) doprowadziły ich do nadania mu przydomku El Canario ( The Kanarek ).

El Canario odnosi sukcesy w Stanach Zjednoczonych i Europie, ale szczególnie w Ameryce Łacińskiej, w tym w rodzinnej Dominikanie, Puerto Rico , Peru , Wenezueli , Panamie i Ekwadorze . El Canario w 1999 roku był także częścią największego latynoamerykańskiego festiwalu w australijskiej historii w The Bacardi Darling Harbour Latin American Festival w Sydney , jako support dla aktora salsy Celii Cruz z udziałem ponad 22 000 osób.

W dniu 24 maja 2008 r. José Alberto świętował 30 lat w branży muzycznej w United Palace Theatre w Nowym Jorku. Wśród kilku specjalnych gości znaleźli się Oscar D’León , Ismael Miranda , Raulín Rosendo , Joe Arroyo i łaciński muzyczny potentat Ralph Mercado .

Referencje

  1. Skocz do góry^ Sonny Bravo (współprzewodniczący Tipica ’73)
salsafactory