Macolla

Macolla jest Nikaragui salsa band. [1] W latach 1992-1996 główną wokalistką była Lya Barrioz . W tym czasie Macolla nagrał dwie płyty CD : Sueños ( Dreams ) i Bailarlo Contigo ( Dance it with you , 1996), dla wytwórni Sony Music . Zespół i Barrioz zrobili także pierwszy teledysk nakręcony w formacie filmowym w Nikaragui – “Sólo Soy”.

Macolla był jednym z najbardziej popularnych zespołów w Nikaragui w latach 90. XX wieku. Ich najlepiej sprzedający się album Bailarlo Contigo (Sony, 1996) zawierał kilka piosenek w stylu palo de mayo , pokazujących twórczy rozwój gatunku – w tym remake starej piosenki palo de mayo, ale z angielsko-hiszpańskim refrenem hiszpańskiej sekcji rap. [2] Składanka “Homenaje a La Música Latina” znalazła się w kilku kompilacjach Rough Guide, w tym “Rough Guide To Salsa” , [3] i ” Rough Guide to World Music for Children” .

Dyskografia

Bailarlo Contigo (Sony, 1996)

 1. Machaina, napisane DAR
 2. Anancy Oh
 3. Do Me Amas DAR
 4. El Que No Corre Vuela Manuel Jimenez
 5. Nos Quedamos Tu y Yo Jorge Luís Piloto
 6. Bailarlo Contigo Traditional
 7. Esclavo de Amor Rey Sanchez
 8. Será Que Ya No Puedo Olvidarte Rudy Pérez
 9. Esa Mujer
 10. Ma ‘Yo Bailo

Referencje

 1. Skocz do góry^ Macolla se une a Salsa i Grande II – El Nuevo Diario – Managua16 kwietnia 2007 – Al ritmo de salsa, la agrupación Macolla celebró el anuncio oficial de de integracion al elenco artístico de Salsa en Grande II, znakomity el.
 2. Skocz do góry^ David Horn, John ShepherdBloomsbury Encyklopedia popularnej muzyki świata1441132252 2014 “Najpopularniejszy zespół w Nikaragui w latach dziewięćdziesiątych, Macolla, zaprezentował kilka piosenek w stylu palo de mayo na najlepiej sprzedającym się albumie Bailarlo Contigo, które pokazują kontynuacja twórczego rozwoju: oryginalna kompozycja i remake piosenki palo de mayo, ale z refrenem teraz w połowie angielskim i krótką hiszpańską sekcją rapową dodaną w środku. “
 3. Jump up^ The Beat – Tom 26, Issues 2-4 – Page 37 2007 “Macolla, porzucona z Nikaragui, dostaje piłkę toczącą się z mieszanką melodii,” Homenaje A La Musica Latina “, która zaczyna się …
salsafactory