Magazyn (piosenka)

Warehouse to utwór Dave Matthews Band, który ukazał się na ich pierwszym studyjnym albumie Under the Table and Dreaming . Żywo utworu został również wydany na ich wczesnym EP Niedawno . Ta piosenka plasuje się w czołówce pod względem liczby ulubionych fanów z całego świata. Gra była grana od samego początku i pozostała punktem kulminacyjnym niemal każdego spektaklu, w którym jest grana.

Wersje

We wczesnych dniach 92-93 piosenka często zawierała interpolację “Shortnin ‘Bread” pod koniec utworu. Po lecie 1994 r. Ostatni werset wykroczył poza zwykłe powtórzenie “To jest moja krew tam na dole”. Począwszy od 1995 roku, czas zatrzymaniaintro zaczęto od czasu do czasu odtwarzać w wersjach pełnopasmowych. W 1999 r. Fani z oryginalnej listy mailingowej nancies zaczęli organizować śpiewanie “Woo!” podczas wstępu do czasu zatrzymania. Do lata 2000 r. “Woos” przyłapał i obecnie jest standardowym śpiewem tłumu na początku każdego Magazynu z wprowadzeniem czasu zatrzymania. Jednak 19 czerwca 2010 roku w Verizon Wireless Music Center w Noblesville, Indiana, piosenka rozpoczęła się od lirycznego wstępu Dave’a i nie miała charakterystycznego “Wooing”. Wyróżniające się intro w czasie zatrzymania zostało również wykorzystane przez Washington Capitals jako wezwanie i reakcja z fanami w Verizon Center . [1]

Wersje Dave’a Matthewsa i Tima Reynoldsa nadal zawierają oryginalne intro, a także “Passion” Intro, w którym Dave interpeluje akordy głosowe z Pasji Petera Gabriela. Począwszy od 2003 roku, dżem rozwinął się w coś, co stało się znane jako “salsa jam” z bardziej uroczystym klimatem salsy . Przez całą historię zespołu Warehouse pojawiał się także na perkusji piosenki “Dancing Nancies” w setlistach na żywo, a najczęściej, gdy tak się dzieje, dwie piosenki są ze sobą połączone, co można usłyszeć w wydaniu Live at Red Rocks 8.15.95 .

Ta piosenka została również opisana jako fałszywa, w której intro Warehouse jest grane kilka razy, zanim zespół przejdzie bezpośrednio do ” Ants Marching “.

Choć piosenka nie została wydana jako singiel, piosenka zyskała ogromną popularność w jej występach na żywo. Kiedy jest wykonywany na żywo, często ma dodatkowy dżem dodany do środka utworu z uczuciem salsy. Ta część również zapożycza rytmiczny wzór pierwotnie widziany w występach na żywo w ” Typowej sytuacji”Dave często otwiera piosenkę z rozszerzonym intro, gdzie improwizuje bliskowschodnie brzmiące lamenty nad wątkiem akordu mniejszego akordu, wznosząc się intensywnie aż do rozpoczęcia głównej piosenki.” Kolejne otwarcie często wykorzystywane w występach na żywo przyciąga publiczność przez wybuchy w akordy tematyczne pod jaskrawymi migającymi światłami stroboskopowymi, utwór osiągnie 9 do 10 minut podczas występów na żywo, osiągając 13 i 31 sekund w dniu 28 września 2007 roku w Coors Amphitheatre w Chula Vista w Kalifornii . ta piosenka została wydana na wielu albumach koncertowych Dave Matthews Band, takich jak The Central Park Concert , The Gorge , Live Trax Vol. 6 i Live at Piedmont Park. Wersja na żywo znalazła się również na kompilacji Dave Matthews Band The Best of What’s Around Vol. 1 . Od czasu do czasu dochodzi do interpolacji piosenki Louie Louie pod koniec utworu. Ta wersja można usłyszeć na Live Trax Vol. 6.

Referencje

  1. Jump up^ “On Frozen Blog> CapsMix 2008 – Muzyka z Washington Capitals” . Onfrozenblog.com. 2008-03-20 . Źródło: 2014-04-23 .
salsafactory