Marlon Fernández

Marlon (ur. 24 sierpnia 1977 r. Na Kubie ) jest kubańską piosenkarką, bardziej znaną jako zwycięzca trzeciego sezonu Objetivo Fama , portorykańskiego konkursu reality showshowingowego transmitowanego przez Univision Puerto Rico i sieci Telefutura w Stanach Zjednoczonych Stany Zjednoczone .

Biografia

Marlon Fernández urodził się w La Lisa , Kuba w 1977 José i Raquel Fernández. W wieku 14 lat założył pięcioosobowy zespół, który pomógł mu w przyszłej karierze.

W 2001 r. Miał wypadek, który zagroził jego prawej nodze i przeniósł się na Teneryfę , Wyspy Kanaryjskie w celu leczenia. Podczas swojego pobytu uczestniczył i wygrał w konkursie talentów o nazwie El Concurso de la Juventud . Śledził konkurencję występując w kilku klubach i restauracjach w Hiszpanii . W 2003 roku przeniósł się do Miami na Florydzie, gdzie zaczął śpiewać w kilku miejscach, w tym restauracji Mango, z zespołem La Química. [1]

W 2005 roku przesłuchał do udziału w trzecim sezonie Objetivo Fama . W trakcie występu świetnie sprawdził się w swoich interpretacjach i ostatecznie wygrał, zdobywając ponad milion głosów w ostatnią noc. [2]

W dniu 24 października 2006 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany Mi Sueno przez Univision Records, który zadebiutował na # 7 na liście Billboard “ Łacińskiej Tropical wykresie s. Pierwszy singiel Marlona to cover przeboju Willie Colona i Celii Cruz “Usted Abusó”, który wydał wraz z La India . Ten ostatni zawsze był idolem Fernándeza i poznali się podczas konkursu. Singiel osiągnął szczyt w Top 10 na mapach Tropical Airplay.

W styczniu 2007 r. Marlon poprosił o zwolnienie z Univision Music Group . Nie był zadowolony z tego, jak zarządzają swoją karierą.

W 2007 roku został nominowany do nagrody Latin Music Award dla najlepszego albumu tropikalnego. Był także nominowany do dwóch nagród Lo Nuestro. Miał także udaną prezentację na festiwalu Calle 8 z Cachao López .

W styczniu 2008 roku Marlon wydał hołd dla dominikańskiego piosenkarza Juana Luisa Guerry zatytułowany Homenaje a Juan Luis Guerra .

W 2009 roku Marlon wypuścił Estoy de Pie . Główny singiel “Hagamoslo Aunque Duela” osiągnął # 1 na liście przebojów Tropical Airplay.

Życie osobiste

Marlon jest żonaty od ponad 10 lat z Daysel Miró. Obecnie mieszka w Puerto Rico .

Dyskografia

Mi Sueño

 • Wydano: 24 października 2006 r
 • Etykieta: Univision
 • Single: “Usted Abusó” (z La India ), “¿A Quién?”

Homenaje a Juan Luis Guerra

 • Wydano: 29 stycznia 2008 r
 • Wytwórnia: La Calle Records
 • Single: “La Bilirrubina”, “Bachata Rosa”

Estoy De Pie

 • Wydano: 18 sierpnia 2009 r
 • Wytwórnia: Muzyka maczetowa
 • Single: “Hagamoslo Aunque Duela”

Referencje

 1. Skocz do góry^ Gutierrez, Evan (Allmusic). “Marlon Biography” .
 2. Skocz do góry^ Rua, Russell (El Veraz). “El cubano Marlon Fernández convierte su sueño en realidad” .
salsafactory