Mistrzostwa Świata w Salsie

Mistrzostwa Świata w Salsa to najważniejsze międzynarodowe zawody w salsie, odbywające się na całym świecie. Istnieje kilka konkursów na całym świecie, które podają się za “Mistrzostwa Świata” w salsie.

Mistrzostwa Świata Salsy Majów

Najstarsze to prawdopodobnie Mistrzostwa Świata Salsy Majów organizowane przez klub Mayan w Los Angeles. Publikowanie klipów wideo na tej stronie przyczyniło się do rozpowszechnienia salsy, zwłaszcza salsy w stylu LA . Przez wiele lat Johnny Vazquez zdominował tę konkurencję, zanim przeniósł się do nauczania w całej Europie.

WSF World Salsa Championships

Mistrzostwa Świata Salsa WSF organizowane są przez Isaaca i Laurę Altman, którzy założyli Światową Federację Salsy (WSF) w 2001 roku. Konkurs odbywa się co roku w Miami, a pierwsze zawody odbyły się w 2002 roku. W konkursie bierze udział 13 różnych działów, w tym solo , pary i zawody drużynowe, istnieją osobne kategorie wiekowe dla dorosłych (18+), młodzieży (w wieku 13-17 lat) i juniorów (w wieku 12 lat i poniżej). [1]

WSF jest uznawany przez Amateur Athletic Union , największą amatorską organizację sportową w USA z ponad 800 000 członkami, jako organ zarządzający tańcem salsy i konkurencją w USA. [2] Isaac i Laura z powodzeniem wprowadzili Salsę i DanceSport jako oficjalne zawody sportowe w AAU Junior Olympic Games w 2002 roku, a Isaac został dyrektorem krajowym.

World Salsa Open

World Salsa Open to międzynarodowy konkurs salsowy organizowany co roku na kongresie salsy w Puerto Rico. Pierwszy konkurs odbył się w 2002 roku, a konkurencja przyciąga dużą liczbę zawodników z Ameryki Południowej.

Mistrzostwa Świata Salsy

W 2005 roku narodziły się alternatywne “Mistrzostwa Świata w Salsie”, stworzone przez promotora Salsy, Alberta Torresa oraz grupa innych promotorów zwana “Salsą Seven” i transmitowana na żywo w ESPN. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: “Na 1”, “Na 2”, “Kabaret” i “Grupy”, takich jak “Rueda de Casino”, odmiana stylu kubańskiego.

Konkurs na rok 2008 został odwołany ze względu na globalny kryzys finansowy z 2008 r., A ostatnie Mistrzostwa Świata w Salsie odbyły się w 2009 r., A zawody zakończyły się z powodu problemów finansowych i wypadnięcia organizatorów wydarzeń. Jednak World Salsa Championships został ponownie uruchomiony z powodzeniem pod nowym właścicielem (World Dance Group) w 2016 roku od 9-10 grudnia w Atlancie w stanie Georgia. Podobnie jak w poprzednich latach impreza była transmitowana w sieci ESPN. [3]

Światowy Latynoski Puchar Tańca

W 2010 r. Promotor salsy Albert Torres rozpoczął nowy konkurs salsowy “The World Latin Dance Cup” (WLDC), który obejmował także inne tańce latynoskie poza salsą, takie jak Cha Cha Cha , Bachata i Cumbia .

Pierwszy doroczny WLDC odbył się w San Diego, a drugi konkurs odbył się w Las Vegas. W 2012 roku konkurs został przeniesiony do Miami. W 2016 roku konkurs został przeniesiony do Orlando.

World Salsa Summit

World Salsa Summit to ogólnoświatowa impreza salsowa, która odbyła się 31 stycznia 2013 r. – 3 lutego 2013 r. [4] Konkurs jest organizowany przez Billy’ego Fajardo (wcześniejszego sędziego World Latin Dance Cup) i odbywa się na plaży Deauville Resort w Miami z ponad 20 różnymi działami.

salsafactory