Robin del Castillo

Robin del Castillo to kolumbijski muzyk, który staje się znany na całym świecie ze swojej muzyki salsy. Od 2001 roku Robin Del Castillo ma swoją siedzibę w Londynie (Wielka Brytania). Jego najsłynniejszą piosenką jest prawdopodobnie “Aquella Mujer” [1], którą nagrał w 2006 roku w Kolumbii.

Wczesne życie i kariera

Robin del Castillo urodził się w Cali w Kolumbii. Robin ma prawdziwą pasję do muzyki i marzył o muzyce już w wieku 7 lat. Robin dorastała w kraju, w którym muzyka jest w najczystszej i najróżniejszej formie; wspomina słuchanie, granie i tańczenie w wielu rodzajach rytmów. Bogactwo tego tła dało mu możliwość śpiewania każdego rodzaju muzyki. Jednak w ciągu ostatnich lat, pracując jako profesjonalny piosenkarz, specjalizował się w Latin Tropical Music (Salsa, Merengue, Cumbia, Bachata, Reggaeton i Latin pop).

W latach 90. w Cali Colombia popularny program telewizyjny SONEROS 4 oferował amatorom namiętność do występów publiczności. Śpiew zawsze był jego pasją. Dlatego w 1994 roku, w wieku 15 lat, Robin zdecydował się wziąć udział w tym programie telewizyjnym. Po raz pierwszy występował przed kamerami i tak dużym tłumem. Po koncercie otrzymał telefony od licznych zespołów salsowych w Cali. Od tej chwili Robin brał udział w wielu znanych zespołach w Kolumbii, takich jak Cali Sabor, zespół The Metropolitan Police (podczas służby wojskowej), Los Gomelos pod marką Sony Music Entertainment , the Merengue Band pod nazwą “Los Lideres de Venezuela “oraz Matacena Orchestra [2] pod nazwą FM Records. Jego kariera piosenkarki była dla niego okazją do odwiedzenia wielu krajów takich jak: Ekwador , Peru , Wenezuela , Hiszpania , Włochy , Francja i Anglia .

2001- Present: London base

W 2001 roku Robin zdecydował się ostatecznie zająć miejsce w Londynie (Wielka Brytania), aby rozpocząć pracę i rozpocząć nowy styl życia. W tym samym roku miał przyjemność poznać pana Roberto Pla; [3] lider jednego z najbardziej znanych zespołów latynoskiego jazzu i salsy w Wielkiej Brytanii.

Po kilku miesiącach został Robinem del Castillo. Stworzył własny latynoski zespół i nagrał 3 tropikalne albumy: 2 z nich były wykonane z bardzo znanymi coverami, a trzeci, z jego własnej inspiracji, nazywa się “Pa” Mi Tierra “.

W ciągu ostatnich 7 lat Robin Del Castillo grał i brał udział w najbardziej udanych imprezach latynoskich w Londynie. Ponadto wykonał akompaniament muzyczny dla takich śpiewaków jak: David Pabon, Pedro Conga, Paquito Guzman, Luisito Carrion, Jose Bello, Mariano Civico, Roberto Blades .

Regularnie występują także w prywatnych imprezach, w rocznicach urodzin, w ambasadach (np. W Panamie , Australii , Peru , Meksyku , Hiszpanii ) oraz weselach, na przykład ślubie pana Martina Campbella , dyrektora Casino Royal 007, w Genewie , w Szwajcarii .

Sukces

Jego sukces wykroczył poza granice Wielkiej Brytanii i rozszerzył się na takie kraje jak: Hiszpania , Włochy , Francja , Szwajcaria , Dubaj , Cypr , Holandia , Belgia, gdzie wiele osób było świadkami jego talentu i charyzmy na scenie.

Robin del Castillo był jednym z artystów nominowanych do nagrody “GSD Media i Latin American Music UK 2009”, [4] w kategoriach: Najlepsza latynoska piosenka roku z “Aquellą Mujer”, Najlepsza latynoska muzyka wideo także z “Aquella Mujer” i “Revelation Latino”.

Dyskografia

2009: Robin Del Castillo wprowadza na rynek swój nowy album Pa ‘Mi Tierra z 10 piosenkami; [5] jest autorem i kompozytorem 8 z tych piosenek, a pozostałe 2 to słynne romantyczne piosenki latynoskie, które zaadaptował do muzyki salsy.

Ten album jest mieszanką kilku latynoskich rytmów: Salsa, Chacha, Salsaton … Piosenka “She’s the One” to na przykład Salsaton (mix Salsa i Reggaeton) w Spanglish .

Śledzenie Zamieszczanie albumu Pa’Mi Tierra

1. “Pa’Mi Tierra” – 4:25

2. “Muere de Pena” – 5:32

3. “Ona jest tym” – 4:16

4. “Dayana” – 3:58

5. “Aquella Mujer” – 4:30

6. “Fiestas de Navidad” – 4:05

7. “Ya No Puedo Amarte” – 5:30

8. “Ni se le ocurra” – 4:31

9. “Mori” – 4:53

10. “Olvidarte” – 6:01

Del Castillo Latin Productions limited

W sierpniu 2009 roku Robin Del Castillo otworzył własną firmę rozrywkową: Del Castillo Latin Productions ltd. [6]

Del Castillo Latin Productions ltd zorganizowało swoje pierwsze ekskluzywne koncerty Salsa na żywo w Londynie 18 i 19 września 2009 roku z bardzo znanym Jose Bello (dominikaninem salsą, mieszkającym w Nowym Jorku) i Camilo Azuquitą (wokalistka Panamian Salsa, mieszkająca w Paryżu) .

Po raz pierwszy dwaj mistrzowie de la salsa występowali w Londynie (Wielka Brytania) i po raz pierwszy oba te talenty zostały ponownie połączone na tym samym etapie.

Liczne media i gazety odnosiły się do tego wydarzenia (zarówno gazety łacińskie, jak i brytyjskie). Czas londyński opisał to wydarzenie z hasłami tak zachwalającymi jak: “koncert z uznanego piosenkarza salsy z Dominikany, Bello, z obfitym wsparciem Robina del Castillo i jego orkiestry” [7]

Notatki i referencje

  1. Jump up^ Youtube videoAquella Mujer autorstwa Robina Del Castillo
  2. Jump up^ http://www.radiocentrolatina.com, “Radio centro Latina estuvo de aniversario, 22 grudnia 2004 r., Autor: Leo Pareja
  3. Skocz do góry^ Roberto Pla i jego zespół, Robin Del Castillo śpiewa
  4. Skocz do góry^ GSD Media i Latin American Music Award UK 2009
  5. Jump up^ Wywiad Robin Del Castillo z Latin TV Wywiad z Latin TV Robin Del Castillo o swojej nowej produkcji “Pa mi Tierra”
  6. Skocz do góry^ Robin Del Castillo lanza Del Castillo Łacińskie produkcje
  7. Skocz do góry↑ Czas nakoncert wLondynieJose Bello
salsafactory