Salsa Muzyka

Salsa ( App.  Salsa  – “sos”) – muzyczny gatunek popularny głównie w Ameryce Łacińskiej , a wśród tubylców z nią. Salsa łączy wiele stylów i odmian;w najszerszym znaczeniu tego słowa może być stosowany do praktycznie każdej muzyki pochodzenia Hiszpanie (na przykład, cha-cha-cha , bolero ,mambo ). W węższym znaczeniu, termin ten odnosi się do stylu opracowanego w 1960-1970-s r imigrantów z Ameryki Łacińskiej w Nowym Jorku i jego okolicach, a także jej konsekwencje, takie jak salsa romans w 1980 roku. Ten styl muzyki jest obecnie dystrybuowane nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale na całym świecie. Najbliżej stylów są salsa mambo i snu początku XX wieku, a Latin jazz . Ogólnie rzecz biorąc, termin “Łacińskiej jazz ” i “salsa” są często używane zamiennie; Wielu muzyków należą do obu tych dziedzinach, szczególnie w odniesieniu do muzyków do 1970 roku .

Stylistycznie salsa zawiera Puerto Rico, Kuby, Kolumbii i innych Ameryki Łacińskiej, w tym wpływy popu, jazzu, rocka , R’n’B .

Nowoczesne salsa skupia się głównie na tańcu i tańcem pod nim różne style, takie jak styl Casino , styl LA Style NY. W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność jednej z odmian salsy – Timba . Ta fala popularności znajduje również odzwierciedlenie w stylu tańca salsy .

salsafactory