W strefie (piosenka)

” In The Zone ” to piosenka pochodząca z Puerto Rico artystki nagrywającej Ivy Queen z haikuyjskim raperem Wyclefem Jeanem . Został skomponowany przez Queen, Jean, Deborah Castillero, Aaron King i Omar Navarro i wydany 9 lutego 1999 roku jako główny singiel z jej drugiego albumu studyjnego The Original Rude Girl (1998). Piosenka jest utworem hip-hopowym .

Współpraca z Wyclef Jean pomogła podnieść status Ivy Queen i wystawić ją na amerykańską publiczność. Towarzyszące teledyskowi zostało również nakręcone i wydane. Został wyreżyserowany przez Jeffa Kennedy’ego i wyprodukowany przez George’a Barnesa. Wersja remixu została również nagrana i dołączona do albumu z dodatkowymi wersami z Queen i Jean. Piosenka zdołała wykreować numer 38 na liście Billboard Rhythmic Top 40 .

Tło

W 1998 roku, podczas gdy Wyclef Jean koncertował w Puerto Rico , Ivy Queen uczestniczył w jednym ze swoich koncertów. Wyclef następnie wysłał zaproszenie dla fanów, aby pojawili się na scenie, jeśli pomyśleli, że mogą płynąć. Z zachętą ze strony przyjaciół Królowa zdobyła się na odwagę, by stanąć na scenie i zrobić swoje. Nie trzeba dodawać, że jej umiejętność śpiewania i rapowania zadziwiła Wyclefa na tyle, że później współpracowali na torze w studiu, tak narodziła się “In The Zone”.

Skład

“In The Zone” napisała Ivy Queen, Wyclef Jean, Omar Navarro, znana artystycznie jako Gran Omar, Deborah Castillero i Aaron King. Gran Omar był ówczesnym mężem królowej. Piosenka została nagrana w The Hit Factory w Nowym Jorku . [1] Jest to hip hopowa piosenka [2], która jest odejściem od muzycznych stylów reggaeton, pojawiających się w jej debiutanckim wysiłku . [3] Wersety królowej są śpiewane po hiszpańsku, a wersy Jeana śpiewane są po angielsku. Jednak Queen można usłyszeć mówiąc po angielsku, tak jak w refrenie, w którym Jean mówi “Ayo, gdzie jesteś z Ivy Queen”, gdzie odpowiada ” Puerto Rico”Oficjalna wersja zawiera pięć utworów: pierwszy to remix taneczny utworu, drugi to wersja Albumu, trzeci to salsa wyprodukowana przez DJ’a Nelsona, remix hip-hopu autorstwa Kinga Saphreema to utwór numer cztery, podczas gdy a cappella jest numerem pięć. Według Patricii Meschino z Miami New Times piosenka była solidną współpracą z Jean, która przedstawiła ją nowej publiczności. [4]

Wydanie i promocja

Po wydaniu czwartego kwartału albumu w dniu 15 grudnia 1998 roku, Ivy Queen wyruszył w trasę wkrótce po Puerto Rico i Stanach Zjednoczonych. Piosenka została wydana 9 lutego 1999 roku. [5] Towarzyszyły jej także teledyski i zostały wydane. Został wyreżyserowany przez Jeffa Kennedy’ego i wyprodukowany przez George’a Barnesa. [2] Drugi teledysk został nakręcony i wyreżyserowany przez Gabriela Goldberga. Wersja remixu została również nagrana i dołączona do albumu z dodatkowymi wersami z Queen i Jean. Drugi singiel “Ritmo Latino” z udziałem Victora Vargasa i WepaMana ukazał się również w 1999 roku.

Album został ponownie wydany przez Sony Discos 25 sierpnia 1999 roku z alternatywnym remiksem “In The Zone” jako zamykającego utworu. [6] W sierpniu 1998 roku występowała w Disney Beach Club Resort wraz z innymi artystami z wytwórni Sony Discos w ciągu trzech dni. [7] Wystąpiła na konferencji Latin Alternative Music w 1999 roku, zanim zasłynęła i została zapytana, dlaczego tam była. Założyciel, Thomas Cookman, odpowiedział w jej obronie “ponieważ ona jest ważna”. [8]

Śledź wpis

 • Pojedynczy CD
Nie. Tytuł Pisarz (y) Producent (y) Długość
1. “In The Zone (Radio Mix Diaz Brothers)” Martha I. Pesante , Wyclef Jeanelle Jean , Omar Navarro Diaz Brothers 4:07
2. “In The Zone (Original Flow Mix)” Pesante, Jean, Navarro DJ Nelson 4:13
3. “In The Zone (King Sahpreem Remix)” Pesante, Jean, Navarro Król Sahpreem 3:35
4. “In The Zone (wersja Latinezz)” Pesante, Jean, Navarro DJ Nelson 3:42
5. “In The Zone (A’cappella)” Pesante, Jean, Navarro DJ Nelson 3:21
Długość całkowita: 18:97

Kredyty i personel

 • Kredyty zaadaptowane z notatek liniowych singla
Track One – Brother’s Radio Mix
 • Produkowane i miksowane przez: Luis Diaz i Hugo Boss dla Diaz Bros. Productions.
 • Nagrany i zmiksowany w: Extreme Music Studios, Miami, Floryda
Track Two – Original Flow Mix
 • Producent: DJ Nelson dla Flow Music.
 • Dyrektor muzyczny: Omar Navarro
 • Zaprojektowany i zmiksowany przez: Andy Grassi
 • Nagrany i zmiksowany w: The Hit Factory , New York, New York
 • A & R autor: Deborah Castillero
Track Three – DJ Sahpreem King Mix
 • Producent: Sahpreem King dla Sewer Ratz Productions, Inc. / Perpetual Nod Recordings, Inc.
 • Dodatkowa produkcja: Dr. Paul dla Chain Gain Productions Inc.
Ścieżka czwarta – wersja Latineez
 • Produkcja i miksowanie: DJ Nelson dla Flow Music Productions
 • Congas i gitara: Georgie Salgado
 • Dodatkowa perkusja i bas przez: N. Diaz

Wykresy

Wykres (1999) Pozycja
US Rhythmic Top 40 ( Billboard ) [9] [10] 38

Referencje

 1. Jump up^ “La Escalera: Ivy” In The Zone “z Wyclef Jean w Nowym Jorku” . Tr3s . MTV Networks . Źródło: 2013-04-22 .
 2. ^ Skocz do:b Lannert, John (1999-03-24). “Ivy Queen Zones” Clef ” . Billboard . Prometheus Global Media . Źródło: 2012-12-08 .
 3. Skocz do góry^ Hay, Carla (1999-06-26). “Popularne powstania: Tygodniowa lista billboardów z gorącymi perspektywami dla wykresu Heatseekers – Ivy Queen” . Billboard . Prometheus Global Media . Źródło: 2012-12-08 .
 4. Skocz do góry^ Meschino, Patricia (2004-02-26). “Reggaetón Royalty: Ivy Queen wyróżnia się wśród morza niegrzecznych chłopców” . Miami New Times . Miami New Times, LLC. Archiwum z oryginału w dniu 2013-05-27 . Źródło: 2013-04-23 .
 5. Jump up^ “In The Zone – Ivy Queen: Piosenki, recenzje, podziękowania, nagrody: Allmusic” . Allmusic . Rovi Corporation . Źródło: 2012-12-08 .
 6. Jump up^ “The Original Rude Girl – Informacje o wydaniu, recenzje i podziękowania: Allmusic” . Allmusic . Rovi Corporation . Źródło: 2012-12-08 .
 7. Skocz do góry^ Cobo, Leila (1998-09-05). “Artysta i muzyka: Sony Discos Honors Staff, Artist at Confab” . Billboard . Prometheus Global Media . Źródło: 2013-05-22 .
 8. Skocz do góry^ Cobo, Leila (2005-07-06). “LAMC: What’s It Worth? – Pomimo zmieniających się smaków i muzyki, muzyka z Ameryki Łacińskiej wciąż dostarcza niezbędny punkt wyjścia” . Billboard . Prometheus Global Media . Źródło: 2013-05-22 .
 9. Jump up^ “Ivy Queen – Nagrody” . AllMusic . Rovi Corporation . Źródło: 2012-10-24 .
 10. Jump up^ “Rhythmic Top 40 1999-03-13” . Billboard . Prometheus Global Media . Źródło: 2012-10-24 .
Tags:
salsafactory